Academia Cum Laude

Academia cum laude – unikali individualių studijų sistema, leidžianti motyvuotiems bakalauro studijų studentams peržengti pagrindinių studijų ribas, gilintis į asmeninę studijų temą, dirbti su pasaulinio garso universitetų profesoriais – aukščiausio lygio mokslininkais, tyrėjais ar pripažintais menininkais, vertinamais savo srities autoritetais. 

Kokie studentai laukiami Academia cum laude? Labiausiai laukiami norintieji išplėsti savo studijų lauką už pagrindinės programos ribų. Studijuoji menus, bet domina biochemija? Įstojai į filosofiją, bet visada svajojai apie teatrą? Šios studijos sudaro galimybę realizuoti svajones taip, kaip visada to norėjai. 

Kuo Academia cum laude studijos skiriasi nuo gretutinių studijų? Studentas dirba pagal individualų studijų planą, kurį susidaro padedamas kuruojančio profesoriaus. Per visą studijų laikotarpį kuruojantis profesorius dirba asmeniškai su studentu jo pasirinkta tematika (individualus darbas su kuratoriumi sudaro daugiau nei pusę studijų plano apimties). 

Kokia priėmimo į studijas tvarka? Priėmimas skelbiamas du kartus per mokslo metus – rudens ir pavasario semestro pradžioje. Kviečiami studijuoti 2–6  semestro studentai. Išskirtiniais atvejais laukiami ir pirmojo semestro bakalaurantai – visada verta pasidomėti! Studentams reikia pasirinkti pageidaujamą kuratorių ir tematiką, parašyti motyvacinį laišką bei atvykti į motyvacinį pokalbį. Informacija apie kuratorius, jų siūloma studijų tematika ir priėmimo tvarka skelbiama VDU tinklalapyje. 

Academia cum laude studentams siūlo: 

  • tarpdiscipliniškumą, išėjimą už pagrindinės studijų programos ribų ir individualų studijų projektą; 
  • asmeninį kuratorių – pasaulyje ir Lietuvoje pripažintą mokslo arba meno autoritetą; 
  • kas mėnesį vykstančias viešąsias paskaitas ir diskusijas su kviestiniais lektoriais iš Lietuvos ir užsienio; 
  • galimybę dalytis savo studijų rezultatais ir diskutuoti su bendraminčiais vasaros sambūryje Česlovo Milošo sodyboje Šeteniuose. 

ACADEMIA CUM LAUDE 

 

 

Skip to content