Įvadinės savaitės programa

KAS YRA „ĮVADAS Į STUDIJAS VDU“ IR KAM JIS SKIRTAS?

Tradiciškai Vytauto Didžiojo universitetas pirmojo kurso studentus kviečia į įvadinės savaitės renginius, kurie vyks mokslo metų pradžioje rugsėjo 1-9 dienomis.

KAUNAS

RUGSĖJO 1 D., ANTRADIENIS / MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖRUGSĖJO 2 D., TREČIADIENISRUGSĖJO 3 D., KETVIRTADIENISRUGSĖJO 4 D., PENKTADIENISRUGSĖJO 7 D., PIRMADIENISRUGSĖJO 8 D., ANTRADIENISRUGSĖJO 9 D., TREČIADIENIS

11:00 val. MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ VDU BOTANIKOS SODE (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas)

Būtinai atvyk į VDU Botanikos sodą! Tavęs čia lauks tradicinė VDU pirmakursių priesaika, VDU rektoriaus sveikinimas, pažintys su naujais Tavo kurso draugais ir širdį glostanti muzika.

Taip pat turėsi galimybę apžiūrėti ir pasidžiaugti unikaliomis VDU Botanikos sodo augalų kolekcijomis, didžiausia Lietuvos oranžerija ir rožynu, jaukia Aukštosios Fredos dvaro aplinka. Prisijunk!

Daugiau informacijos

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą universiteto mokslo metų pradžios šventėje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

14:00 val. SUSITIKIMAS TAVO FAKULTETE (PRIĖMIMO 1 ETAPO PIRMAKURSIAMS)

Susitiksi su fakultetų bendruomene – katedrų vedėjais, dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu.

Čia Tavęs lauks ir studentai-mentoriai, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, palydėti ir pagelbėti. Taip pat mentoriai padės susipažinti su kurso draugais ir fakulteto aplinka.

Susitikimų su fakultetais vietos:

Fakultetas  Studijų programa Susitikimo su fakultetu adresas
Ekonomikos ir     vadybos fakultetas Ekonomika, Marketingo vadyba, Verslo administravimas VDU Mažoji salė

S. Daukanto g. 28-205 aud., Kaunas

Gamtos mokslų fakultetas Aplinkotyra, Biologjja ir genetika, Biotechnologija ŽŪA III rūmai, Universiteto g. 10 – 604 aud., Akademija, Kauno raj.
Humanitarinių mokslų fakultetas Istorija, Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos ir Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos V. Putvinskio g. 23-310 aud. Kaunas
Anglų filologija, Frankofonijos šalių kalba ir kultūra, Italistika ir romanų kalbos, Lietuvių filologija ir leidyba, Vokiečių kalba ir komunikacija – 311 aud. V. Putvinskio g. 23-311 aud. Kaunas
Informatikos fakultetas Informatikos sistemos, Matematika ir jos taikymas, Multimedijos ir interneto technologijos Vileikos g. 8 – 101 aud., Kaunas
Katalikų teologijos fakultetas Katalikų teologija, Religijos pedagogika Gimnazijos g. 7 – 309 aud., Kaunas
Muzikos akademija Atlikimo menas VDU Muzikos akademijos koncertų salė, V. Čepinskio g. 5 – 101 aud., Kaunas
Menų fakultetas Muzikos produkcija, Naujųjų medijų menas Muitinės g. 7-207 aud., Kaunas
Kūrybinės industrijos, Menų istorija, kritika ir medijos VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28, II aukštas, Kaunas
Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas Viešoji komunikacija V. Putvinskio g. 23-106 aud., Kaunas
Politikos mokslai, Tarptautinės politikos ir vystymo studijos, Viešasis administravimas V. Putvinskio g. 23-414 aud., Kaunas
Socialinių mokslų fakultetas Psichologija Jonavos g. 66-206 aud., Kaunas
Sociologija ir antropologija Jonavos g. 66-324 aud., Kaunas
Socialinis darbas Jonavos g. 66-325 aud., Kaunas
Teisės fakultetas 14 val. Teisės vientisosios studijos

15 val. Teisė ir finansai

Jonavos g. 66-109/110 aud., Kaunas

 

Švietimo akademija Kaune Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, Mokomojo dalyko pedagogika, Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymas, Specialioji pedagoginė pagalba Putvinskio g. 23 – 103 aud., Kaunas
Švietimo akademija Vilniuje Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, Mokomojo dalyko pedagogika, Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymas T. Ševčenkos g. 31 – Aktų salė, Vilnius
ŽŪA Agronomijos fakultetas Agronomija, Maisto kokybė ir sauga, Kraštovaizdžio dizainas VDU ŽŪA centriniai rūmai, Iškilmių salė, Studentų g.11, Akademija, Kauno raj.
ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakultetas Apskaita ir finansai, Logistika ir prekyba, Turizmo industrijos VDU ŽŪA III rūmai, Universiteto g.10-602 aud.,  Akademija, Kauno raj.
ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultetas

 

Miškininkystė, Taikomoji ekologija

 

VDU ŽŪA centriniai rūmai, Studentų g.11-503 aud., Akademija, Kauno raj.
Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas

 

Vandens ir žemės inžinerija VDU ŽŪA III rūmai, Universiteto g.10-601 aud.,  Akademija, Kauno raj.
Žemės ūkio inžinerijos fakultetas Žemės ūkio mechanikos inžinerija VDU ŽŪA II rūmai, : Studentų g. 15-201 aud.,  Akademija, Kauno raj.

10:00 val. PASKAITA APIE ŠIUOLAIKINĘ PLŪDINĘ ŽŪKLĘ IR JOS SUBTILYBES. (VDU ŽŪA III rūmai, 755 auditorija, Universiteto g.10 Akademija, Kauno raj.)

Šiuolaikinės plūdinės žūklės teorinėmis žiniomis ir praktiniais patarimais dalysis Lietuvos plūdinės žūklės sporto asociacijos prezidentas, 2019 metais Europos čempionais tapusios Lietuvos nacionalinės rinktinės vadovas VDU ŽŪA  Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto Akvakultūros centro vadovas Alvydas Žibas.

Sudayvauk! O Rugsėjo 4 d. turėsi galimybę sudalyvauti prktinėje žūklėje su plūdinėmis meškerėmis.

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome Tavęs iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą šioje diskusijoje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

13:00–18:00 val. DIAGNOSTINIS ANGLŲ KALBOS TESTAS JO NELAIKIUSIEMS (Nuotoliniu būdu)

Įstojai į VDU ir rugpjūčio 26 d. arba 31 d. nesuspėjai nuotoliniu būdu pasitikrinti anglų kalbos žinių? Nesijaudink ir atlik šį testą rugsėjo 2 d. nuo 13:00 iki 18:00 val. nuotoliniu būdu, adresu: https://testing.vdu.lt/

Instrukciją kaip prisijungti ir laikyti testą rasite čia.

Daugiau informacijos apie diagnostinį anglų kalbos testą.

9:00–11:30 val. KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO TESTAS (BENDROJO PRIĖMIMO 1 ETAPO STUDENTAMS) (Nuotoliniu būdu)

Nebijok! Tai – ne egzaminas, o tik Tavo žinių patikrinimas. Šis testas, privalomas visiems nuolatinių studijų pirmakursiams, leis įvertinti, ar Tau būtina studijuoti B grupės dalyką „Kompiuterinis raštingumas“. Testas vyks nuotoliniu būdu prisijungiant prie sistemos Tavo fakultetui paskirtu laiku. Testas bus aktvvus tik tvarkaraštyje nurodytu metu, taigi nepamiršk pasitikrinti laiko iš anksto.

Tvarkaraštį ir daugiau informacijos rasi čia

10:00–12:00 val. VDU UŽSIENIO KALBŲ INSTITUTO KONSULTACIJOS (Nuotoliniu būdu)

Ar žinai, kokios galimybės atsiveria mokant keletą užsienio kalbų? O kur gali jas pritaikyti? O kokias užsienio kalbas gali rinktis VDU, kiek kreditų užsienio kalboms skirta Tavo studijose? Žiūrėk video ir prisijunk į virtualią VDU Užsienio kalbų instituto konsultaciją, kur sužinosi atsakymus į visus Tau kylančius klausimus. Sužinosi ne tik visus atsakymus, bet ir  sustiprinsi savo motyvaciją mokytis užsienio kalbų.

Norėdamas dalyvauti VDU Užsienio kalbų instituto konsultacijoje rugsėjo 3 d. nuo 10 iki 12 val. spausk nuorodą arba skenuok QR kodą.

8:00 val. PRAKTINĖ ŽŪKLĖ PLŪDINĖMIS MEŠKERĖMIS GRAUŽĖS II TVENKINYJE (VDU ŽŪA esančiame Graužės II tvenkinyje)

Praktinė žūklė plūdinėmis meškerėmis prie VDU ŽŪA esančiame Graužės II  tvenkinyje. Žūklės dalyviai 7.50 val. renkasi prie VDU ŽŪA III rūmų pagrindinio įėjimo (ketinantiems žvejoti reikia turėti mėgėjų žvejybos leidimą). Esant galimybei turėkite savo plūdinę meškerę bei įrangą (kėdutę, kibirą jaukui, tinklelį žuviai ir kt.).

Laikas, praleistas žvejyboje, neįskaičiuojamas į gyvenimo trukmę 😊 (angl. The gods do not deduct from man’s allotted span the hours spent in fishing)

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome Tavęs iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą šioje diskusijoje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

9:00–15:00 val. REGISTRACIJA Į STUDIJŲ DALYKUS 1 ETAPO STUDENTAMS (Konsultacijos fakultetuose)

Visi VDU studentai savo studijų tvarkaraščius susidaro patys. Jei įstojai į studijas VDU per pirmąjį bendrojo priėmimo etapą,  tuomet savo tvarkaraštį turėsi savarankiškai susidaryti rugsėjo  4 d., kuomet vyks pirmakursiams privaloma registracija į studijų dalykus.

Registraciją į studijų dalykus sudaro keli nesudėtingi žinginiai. Žiūrėk šį video ir tuomet juos rugsėjo 4 d. turėsi atlikti pats ar su mentoriaus pagalba, iškilus klausimams galėsi atvykti pasikonsultuoti su savo fakulteto atstovais. Visa informacija apie registraciją.

10:00 val. VIRTUALI KONSULTACIJA APIE APGYVENDINIMĄ BENDRABUČIUOSE (Nuotoliniu būdu)

Jei gyvensi VDU bendrabučiuose ar nori juose apsigyventi, kviečiame Tave prisijungti ir dalyvauti virtualioje konsultacijoje. Sužinosi kaip apsigyventi VDU bendrabutyje, į ką turėtum kreiptis, jei gyvenant bendrabutyje kyla klausimų, kokia yra apgyvendinimo mokesčių mokėjimo tvarka, kokios yra gyventojų atsakomybės ir galimybės bei kt.

Ši konsultacija vyks VDU virtualioje aplinkoje Adobe Connect, prie kurios gali prisijungti tiek telefonu, tiek kompiuteriu.

Norėdamas prisijungti į konsultaciją,  atlik žemiau nurodytus veiksmus:

 • Parsisiųsk ir kompiuteryje ar telefone įdiek Adobe Connect programėlę: (Windows arba Mac)
 • Atverk programėlę, įvesk nuorodą https://ac.vdu.lt/vdu1/ ir spausk „Continue“
 • Pažymėk „Enter as a Guest“, įvesk savo vardą ir pavardę ir spausk „Enter Room“ mygtuką

Detalesnė prisijungimo instrukcija ir kita naudinga informacija apie Adobe Connect naudojimą yra ČIA

11:00 val. VDU “MINDED VERSLUMO AKADEMIJOS” KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS “DESIGN SPRINT” (VDU didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28)

VDU “MINDED Verslumo akademija” kviečia studentus praktiškai išbandyti “Design Thinking” (Kūrybinio mąstymo) ir “LEGO SERIOUS PLAY” metodikas, kurios  suteikia priemones pažinti save kuriant bei realizuojant drąsius asmeninius projektus ir sprendžiant verslo ar socialinius iššūkius. Sesijos metu bus supažindinama su idėjų vystymo etapais:

 • Idėjų atranka,
 • Patirties kūrimo 5E modeliu,
 • Prototipų kūrimu ir jų pristatymu, siekiant parduoti idėją (angl. pitch).

Kūrybinių dirbtuvių metu bus dirbama komandose, o ”VDU Verslo praktikų centro” mentoriai suteiks dalyviams grįžtamąjį ryšį. Vietų skaičius ribotas, todėl būtinai registruokis internetu.

„Verslumo akademija“ Europos verslumo skatinimo apdovanojimuose pripažinta kaip viena iš trijų geriausių iniciatyvų Europoje, kurios programa paremta unikaliu „EQ thinking“ modeliu, padedančiu ugdyti komandinio darbo, emocinio intelekto, kūrybinio mąstymo bei idėjų igyvendinimo kompetencijas.

13:00 val. VĖLIAVOS MEDŽIOKLĖ (Studentų skveras / VDU didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28)

Vėliavos medžioklė – tai išlikimo žaidimas, kuris patikrins Jūsų reakcijos, greitumo ir kūrybiškumo gebėjimus. Orientacinių metu susipažinsi ne tik su universitetu, jo veiklomis, bet ir pačiu Kauno miestu.

Išankstinė registracija https://www.vdu.lt/veliavosmedziokle. Nepraleisk progos, vietų skaičius ribotas!

15:00 val. VDU AKADEMINIO POLITOLOGŲ KLUBO PASKAITA „JAUNIMAS, POLITIKA IR EUROPOS SĄJUNGA“ (VDU mažoji salė, S. Daukanto g. 28, II aukštas)

Šiandien visuomeniniame gyvenime bene labiausiai migloti klausimai yra šie – ar jaunimas yra svarbus politikai? Ar politika yra svarbi jaunimui? Ar politiką apskritai kuria tik politikai? Į šiuos klausimus atsakymo bandys ieškoti Arnoldas Pranckevičius – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, buvęs prezidento V. Adamkaus bei Europos Parlamento pirmininkų J. Buzeko ir M. Schulzo patarėjas, žmogus, geriausiai pažįstantis Europos Sąjunga ir kaip ji veikia.

Vietų skaičius ribotas, nevėluok 🙂

16:00 val. DISKUSIJA „VDU IDENTITY“ (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28)

Iš šio renginio išeisi aukštai iškelta galva, su pasididžiavimo jausmu ir širdyje garsiai šaukdamas „aš esu VDU“! Diskusijoje išgirsi viską, ką turi žinoti kiekvienas šio universiteto studentas ir paklausi visko, kas Tau rūpi.

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome Tavęs iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą šioje diskusijoje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

11:00 val. SUSITIKIMAS TAVO FAKULTETE (PRIĖMIMO 2 ETAPO PIRMAKURSIAMS)

Susitiksi su fakultetų bendruomene – katedrų vedėjais, dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu.

Čia Tavęs lauks ir studentai-mentoriai, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, palydėti ir pagelbėti. Taip pat mentoriai padės susipažinti su kurso draugais ir fakulteto aplinka.

Susitikimų su fakultetais vietos:

Fakultetas  Studijų programa Susitikimo su fakultetu adresas
Ekonomikos ir     vadybos fakultetas Ekonomika, Marketingo vadyba, Verslo administravimas VDU Mažoji salė

S. Daukanto g. 28-205 aud., Kaunas

Gamtos mokslų fakultetas Aplinkotyra, Biologjja ir genetika, Biotechnologija ŽŪA III rūmai, Universiteto g. 10 – 604 aud., Akademija, Kauno raj.
Humanitarinių mokslų fakultetas Anglų filologija, Frankofonijos šalių kalba ir kultūra, Italistika ir romanų kalbos, Lietuvių filologija ir leidyba, Vokiečių kalba ir komunikacija, Istorija, Skandinavijos šalių kultūros ir kalbos ir Rytų Azijos šalių kultūros ir kalbos V. Putvinskio g. 23-310 aud. Kaunas
Informatikos fakultetas Informatikos sistemos, Matematika ir jos taikymas, Multimedijos ir interneto technologijos Vileikos g. 8 – 101 aud., Kaunas
Katalikų teologijos fakultetas Katalikų teologija, Religijos pedagogika Gimnazijos g. 7 – dekanato posėdžių kambarys
Muzikos akademija Atlikimo menas VDU Muzikos akademijos koncertų salė, V. Čepinskio g. 5 – 101 aud., Kaunas
Menų fakultetas Kūrybinės industrijos, Menų istorija, kritika ir medijos, Muzikos produkcija, Naujųjų medijų menas Muitinės g. 7-207 aud., Kaunas
Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas Politikos mokslai, Tarptautinės politikos ir vystymo studijos, Viešasis administravimas, Viešoji komunikacija 11:15 val., V. Putvinskio g. 23-311
Socialinių mokslų fakultetas Psichologija, Sociologija ir antropologija, Socialinis darbas Jonavos g. 66-206 aud., Kaunas
Teisės fakultetas Teisės vientisosios studijos, Teisė ir finansai Jonavos g. 66-112 aud., Kaunas

 

Švietimo akademija Kaune Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, Mokomojo dalyko pedagogika, Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymas, Specialioji pedagoginė pagalba Jonavos g. 66 – 323 aud., Kaunas
Švietimo akademija Vilniuje Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, Mokomojo dalyko pedagogika, Pradinio ugdymo pedagogika ir ankstyvasis užsienio kalbos mokymas T. Ševčenkos g. 31 – Aktų salė, Vilnius
ŽŪA Agronomijos fakultetas Agronomija, Maisto kokybė ir sauga, Kraštovaizdžio dizainas VDU ŽŪA centriniai rūmai, Studentų g.11-505 aud., Akademija, Kauno raj.
ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakultetas Apskaita ir finansai, Logistika ir prekyba, Turizmo industrijos VDU ŽŪA III rūmai, Universiteto g.10-602 aud.,  Akademija, Kauno raj.
ŽŪA Miškų ir ekologijos fakultetas

 

Miškininkystė, Taikomoji ekologija

 

VDU ŽŪA centriniai rūmai, Studentų g.11-503 aud., Akademija, Kauno raj.
Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas:

 

Vandens ir žemės inžinerija VDU ŽŪA III rūmai, Universiteto g.10-601 aud.,  Akademija, Kauno raj.
Žemės ūkio inžinerijos fakultetas Žemės ūkio mechanikos inžinerija VDU ŽŪA II rūmai, : Studentų g. 15-201 aud.,  Akademija, Kauno raj.

12:00–16:00 val. DIAGNOSTINIS ANGLŲ KALBOS TESTAS JO NELAIKIUSIEMS (Nuotoliniu būdu)

Įstojai į VDU ir dar nesuspėjai nuotoliniu būdu pasitikrinti anglų kalbos žinių? Nesijaudink ir atlik šį testą rugsėjo 8 d. nuo 12:00 iki 16:00 val. nuotoliniu būdu, adresu: https://testing.vdu.lt/

Instrukciją kaip prisijungti ir laikyti testą rasite čia:

Daugiau informacijos apie diagnostinį anglų kalbos testą.

13:00–14:00 val. VDU UŽSIENIO KALBŲ INSTITUTO KONSULTACIJOS (Nuotoliniu būdu)

Ar žinai, kokios galimybės atsiveria mokant keletą užsienio kalbų? O kur gali jas pritaikyti? O kokias užsienio kalbas gali rinktis VDU, kiek kreditų užsienio kalboms skirta Tavo studijose? Žiūrėk video ir prisijunk į virtualią VDU Užsienio kalbų instituto konsultaciją, kur sužinosi atsakymus į visus Tau kylančius klausimus. Sužinosi ne tik visus atsakymus, bet ir  sustiprinsi savo motyvaciją mokytis užsienio kalbų.

Norėdamas dalyvauti VDU Užsienio kalbų instituto konsultacijoje rugsėjo 8 d. nuo 13 iki 14 val. spausk nuorodą arba skenuok QR kodą.

13:00–14:30 val. VDU MENŲ CENTRO KOLEKTYVŲ PASIRODYMAI (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28 II a., Kaunas)

Menų centro kolektyvai kvies į pasirodymus ir mugę, kurių metu išvysi solo latino, pramoginių bei tautinių šokių, folkloro ansamblio, mėgėjų teatro, liaudiškos kapelos ir chorų pasirodymus, galėsi sudalyvauti šokių pamokoje bei sužinosi, kaip gali prisijungti prie šių kolektyvų veiklos.

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome Tavęs iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą šioje diskusijoje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

13:00–14:30 val. VDU SPORTO CENTRO UŽSIĖMIMAI (VDU didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

Turėsi galimybę išbandyti skirtingas sporto šakas, galėsi dalyvauti metimų į krepšį konkurse ir kituose iššūkiuose. Turėsi galimybę atlikti kūno sudėties nustatymo testus, gauti prizų ir dovanų. Taip pat galėsi klausti ir sužinoti apie treniruočių tvarkaraščius ir registraciją, reprezentacinių Universiteto sporto šakų komandas, reikalavimus pateikimui į jas.

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome Tavęs iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą šioje diskusijoje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

13:00-14:30 val. VDU KLUBŲ, KOLEKTYVŲ IR ORGANIZACIJŲ MUGĖ (VDU didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

VDU studentų organizacijos, klubai ir kolektyvai kvies Tave susipažinti su veikla ir prisijungti prie bendraminčių. Ateik ir prisijunk!

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome Tavęs iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą šioje diskusijoje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

14:30-16:00 val. KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO TESTAS (Nuotoliniu būdu)

Nebijok! Tai – ne egzaminas, o tik Tavo žinių patikrinimas. Šis testas, privalomas visiems nuolatinių studijų pirmakursiams, leis įvertinti, ar Tau būtina studijuoti B grupės dalyką „Kompiuterinis raštingumas“. Testas vyks nuotoliniu būdu prisijungiant prie sistemos Tavo fakultetui paskirtu laiku. Testas bus aktvvus tik tvarkaraštyje nurodytu metu, taigi nepamiršk pasitikrinti laiko iš anksto.

Tvarkaraštį ir daugiau informacijos rasi čia

16:00 val. VDU ACADEMIA CUM LAUDE PASKAITA (VDU mažoji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

Dalyvauk VDU Academia cum laude paskaitoje-pristatyme „Academia cum laude ir studijų iššūkiai virtualiojo švietimo akivaizdoje“. Paskaitoje-pristatyme dalyvaus akademijos vadovas prof. Egidijus Aleksandravičius, kuratoriai, esami ir buvusieji studentai.

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome Tavęs iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą šioje diskusijoje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

Academia cum laude – pirmoji Lietuvoje unikali individualių studijų sistema. Tai partneryste, netgi bičiulyste paremtas modelis, kuris sutelks dėstytojus ir studentus, norinčius ir galinčius siekti daugiau nei standartinės studijų programos – plėsti savo žinias ir gebėjimus skirtingose tarpdalykinėse kryptyse pagal individualų studijų planą ir vadovaujant pripažintiems mokslininkams ir menininkams.

9:00-12:00 val. REGISTRACIJA Į STUDIJŲ DALYKUS 2 ETAPO STUDENTAMS (Konsultacijos fakultetuose)

Visi VDU studentai savo studijų tvarkaraščius susidaro patys. Jei įstojai į studijas VDU per antrąjį bendrojo priėmimo etapą, tuomet savo tvarkaraštį turėsi savarankiškai susidaryti rugsėjo  9 d., kuomet vyks pirmakursiams privaloma registracija į studijų dalykus.

Registraciją į studijų dalykus sudaro keli nesudėtingi žinginiai. Žiūrėk šį video ir tuomet juos rugsėjo 9 d. turėsi atlikti pats ar su mentoriaus pagalba, iškilus klausimams galėsi atvykti pasikonsultuoti su savo fakulteto atstovais. Visa informacija apie registraciją į studijų dalykus bus paskelbta iki rugsėjo mėnesio pradžioje.

Daugiau informacjos apie registraciją į studijų dalykus

13:00 val. SUTIKIMAS SU SPECIALIUOSIUS POREIKIUS TURINČIAIS STUDENTAIS IR JŲ ARTIMAISIAIS (Gedimino g. 44-102 (Robotikos akademija), Kaunas)

Čia galėsi sužinoti apie Universiteto ir valstybės teikiamas paslaugas, paramos galimybes bei Universiteto infrastruktūros pritaikymą negalią turinčių studentų gyvenimo, mokymosi ir studijų procesui užtikrinti.

13:00 val. KARJEROS CENTRO PRISTATYMAS (Nuotoliniu būdu)

VDU Karjeros centras yra VDU Studentų reikalų departamento (SRD) dalis, kuriame gali gauti visą reikalingą informaciją ir pagalbą, susijusią su Tavo karjera.

Žiūrėk video apie VDU Karjeros centro teikiamas paslaugas, o jei nori sužinot daugiau informacijos apie įvairias galimybes, prisijunk į virtualų pristatymą rugsėjo 9 d. 13 val.

Norėdamas prisijungti į pristatymą,  atlik žemiau nurodytus veiksmus:

 • Parsisiųsk ir kompiuteryje ar telefone įdiek Adobe Connect programėlę: (Windows arba Mac)
 • Atverk programėlę, įvesk nuorodą https://ac.vdu.lt/vdu1/ ir spausk „Continue“
 • Pažymėk „Enter as a Guest“, įvesk savo vardą ir pavardę ir spausk „Enter Room“ mygtuką

Detalesnė prisijungimo instrukcija ir kita naudinga informacija apie Adobe Connect naudojimą yra ČIA

14:00 val. TARPTAUTINIŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTO PRISTATYMAS (VDU mažoji salė, S. Daukanto g. 28-205, Kaunas)

VDU Tarptautinių ryšių departamentas visiems VDU studentams suteikia įvairias galimybes išvykti į 82 pasaulio šalis tarptautinių mainų studijoms ar praktikai. Nepraleisk galimybės pamatyti pasaulį, įgyti tarptautinės patirties ir Tu!

Žiūrėk video apie VDU Tarptautinių ryšių departamento siūlomas galimybes, o jei nori sužinoti daugiau, ateik į pristatymą rugsėjo 9 dieną 14 val.

15:00 val. VDU ROMO SAKADOLSKIO MEDIJŲ LABORATORIJOS PRISTATYMAS (VDU Medijų laboratorija, V. Putvinskio g. 23-109 aud.)

VDU Romo Sakadolskio medijų laboratorija – tai atvirosios prieigos principu veikianti praktinė erdvė, kurioje studentai, padedami savo srities profesionalų, įgyvendina naujųjų medijų, reklamos ir kitus audiovizualinius projektus.

Žiūrėk video ir sužinok daugiau apie šią VDU Romo Sakodolskio medijų laboratoriją, o jei nori sužinot dar daugiau informacijos apie įvairias galimybes, ateik į pristatymą rugsėjo 9 d. 15 val.

15:00 val. VIRTUALI KONSULTACIJA APIE STUDENTŲ GYVENIMO SOCIALINIUS KLAUSIMUS (Nuotoliniu būdu)

Prisijunk, klausk ir sužinok apie stipendijas, mokesčių lengvatas, paskolas studijos, Lietuvos studento pažymėjimą ir dar daugiau.

Norėdamas prisijungti į konsultaciją,  atlik žemiau nurodytus veiksmus:

 • Parsisiųsk ir kompiuteryje ar telefone įdiek Adobe Connect programėlę: (Windows arba Mac)
 • Atverk programėlę, įvesk nuorodą https://ac.vdu.lt/vdu1/ ir spausk „Continue“
 • Pažymėk „Enter as a Guest“, įvesk savo vardą ir pavardę ir spausk „Enter Room“ mygtuką

Detalesnė prisijungimo instrukcija ir kita naudinga informacija apie Adobe Connect naudojimą yra ČIA

16:00 val. PASKAITŲ CIKLO „AŠ, NEALKOHOLINIS ALUS IR DĖSTYTOJAS“ ATIDARYMAS (VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28, Kaunas)

„Aš, nealkoholinis alus ir dėstytojas“ – atrodo trys nesuderinami dalykai? Tik ne VDU! Jau tradicija tapusio netradicinio paskaitų ciklo tikslas – neformaliai pabendrauti su dėstytojais ir padiskutuoti drąsiomis bei įtraukiančiomis temomis.

Įvadinės savaitės metu „Aš, nealkoholinis alus ir dėstytojas“ dalyvaus pats VDU rektorius prof. Juozas Augutis, nealkoholiniu alumi pasirūpinsime mes, todėl trūksta tik tavęs!

Laikantis šiuo metu galiojančių reikalavimų renginiams, prašome Tavęs iš anksto internetu informuoti apie dalyvavimą šioje diskusijoje ir užsiregistruoti užpildant anketą internete

Sekite informaciją ivadas.vdu.lt 

VILNIUS

RUGSĖJO 1 D., ANTRADIENIS / MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖRUGSĖJO 2 D., TREČIADIENISRUGSĖJO 3 D., KETVIRTADIENISRUGSĖJO 4 D., PENKTADIENISRUGSĖJO 7 D., PIRMADIENISRUGSĖJO 8 D., ANTRADIENISRUGSĖJO 9 D., TREČIADIENIS

09:00 val. MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ VDU ŠVIETIMO AKADEMIJOJE VILNIUJE (T. Ševčenkos g. 31, fojė, Vilnius)

11:00-13:00 val. SUSITIKIMAS TAVO FAKULTETE (PRIĖMIMO 1 ETAPO PIRMAKURSIAMS) (T. Ševčenkos g. 31, A7 aud., Vilnius)

Susitiksi su akademijos bendruomene – dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu.

Čia Tavęs lauks ir studentai-mentoriai, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, palydėti ir pagelbėti. Taip pat mentoriai padės susipažinti su kurso draugais ir fakulteto aplinka.

VDU Švietimo akademijos Vilniuje susitikimas vyks T. Ševčenkos g. 31, A7 aud.

13:00–18:00 val. DIAGNOSTINIS ANGLŲ KALBOS TESTAS JO NELAIKIUSIEMS (Nuotoliniu būdu)

Įstojai į VDU ir rugpjūčio 26 d. arba 31 d. nesuspėjai nuotoliniu būdu pasitikrinti anglų kalbos žinių? Nesijaudink ir atlik šį testą rugsėjo 2 d. nuo 13:00 iki 18:00 val. nuotoliniu būdu, adresu: https://testing.vdu.lt/

Instrukciją kaip prisijungti ir laikyti testą rasite čia.

Daugiau informacijos apie diagnostinį anglų kalbos testą.

10:00–12:00 val. VDU UŽSIENIO KALBŲ INSTITUTO KONSULTACIJOS (Nuotoliniu būdu)

Ar žinai, kokios galimybės atsiveria mokant keletą užsienio kalbų? O kur gali jas pritaikyti? O kokias užsienio kalbas gali rinktis VDU, kiek kreditų užsienio kalboms skirta Tavo studijose? Žiūrėk video ir prisijunk į virtualią VDU Užsienio kalbų instituto konsultaciją, kur sužinosi atsakymus į visus Tau kylančius klausimus. Sužinosi ne tik visus atsakymus, bet ir  sustiprinsi savo motyvaciją mokytis užsienio kalbų.

Norėdamas dalyvauti VDU Užsienio kalbų instituto konsultacijoje rugsėjo 3 d. nuo 10 iki 12 val. spausk nuorodą arba skenuok QR kodą.

11:00–11:30 val. KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO TESTAS (BENDROJO PRIĖMIMO 1 ETAPO STUDENTAMS) (Nuotoliniu būdu)

Nebijok! Tai – ne egzaminas, o tik Tavo žinių patikrinimas. Šis testas, privalomas visiems nuolatinių studijų pirmakursiams, leis įvertinti, ar Tau būtina studijuoti B grupės dalyką „Kompiuterinis raštingumas“. Testas vyks nuotoliniu būdu prisijungiant prie sistemos Tavo fakultetui paskirtu laiku. Testas bus aktvvus tik tvarkaraštyje nurodytu metu, taigi nepamiršk pasitikrinti laiko iš anksto.

Tvarkaraštį ir daugiau informacijos rasi čia

9:00–15:00 val. REGISTRACIJA Į STUDIJŲ DALYKUS 1 ETAPO STUDENTAMS (Konsultacijos fakultetuose)

Visi VDU studentai savo studijų tvarkaraščius susidaro patys. Jei įstojai į studijas VDU per pirmąjį bendrojo priėmimo etapą,  tuomet savo tvarkaraštį turėsi savarankiškai susidaryti rugsėjo  4 d., kuomet vyks pirmakursiams privaloma registracija į studijų dalykus.

Registraciją į studijų dalykus sudaro keli nesudėtingi žinginiai. Žiūrėk šį video ir tuomet juos rugsėjo 4 d. turėsi atlikti pats ar su mentoriaus pagalba, iškilus klausimams galėsi atvykti pasikonsultuoti su savo fakulteto atstovais. Visa informacija apie registraciją į studijų dalykus bus paskelbta iki rugsėjo 2 dienos.

10:00 val. VIRTUALI KONSULTACIJA APIE APGYVENDINIMĄ BENDRABUČIUOSE (Nuotoliniu būdu)

Jei gyvensi VDU bendrabučiuose ar nori juose apsigyventi, kviečiame Tave prisijungti ir dalyvauti virtualioje konsultacijoje. Sužinosi kaip apsigyventi VDU bendrabutyje, į ką turėtum kreiptis, jei gyvenant bendrabutyje kyla klausimų, kokia yra apgyvendinimo mokesčių mokėjimo tvarka, kokios yra gyventojų atsakomybės ir galimybės bei kt.

Ši konsultacija vyks VDU virtualioje aplinkoje Adobe Connect, prie kurios gali prisijungti tiek telefonu, tiek kompiuteriu.

Norėdamas prisijungti į konsultaciją,  atlik žemiau nurodytus veiksmus:

 • Parsisiųsk ir kompiuteryje ar telefone įdiek Adobe Connect programėlę: (Windows arba Mac)
 • Atverk programėlę, įvesk nuorodą https://ac.vdu.lt/vdu1/ ir spausk „Continue“
 • Pažymėk „Enter as a Guest“, įvesk savo vardą ir pavardę ir spausk „Enter Room“ mygtuką

Detalesnė prisijungimo instrukcija ir kita naudinga informacija apie Adobe Connect naudojimą yra ČIA

13:00 val. EKSKURSIJA PO VILNIŲ (VDU Švietimo akademijos Vilniuje foje, T. Ševčenkos g. 31, Vilnius)

Pirmakursi, Vilnius kviečia! Pažinti, atrasti, grožėtis, kurti… Studentiškas turas po Vilnių padės įsilieti į sostinės ritmą bei leis pajusti Geležinio Vilko miesto dvasią. Maršrutas įvairiapusis: pasivaikščiosime gražiausiomis senamiesčio gatvelėmis, aplankysime Užupį ir Katedros aikštę, taip pat žvalgysimės ir to, kas aktualiausia – studentiškų kavinių, įdomiausių knygynų ir bibliotekų, laisvalaikio erdvių, susitikimo vietų. Sakoma, jog draugą kelionėje pažinsi, tad ir ši ekskursija padės atrasti tikrus draugus, kurie lydės ne tik studijų metais, bet ir visą likusį gyvenimą. Įdomūs objektai, jaukios kavinės ar kitos pasilinksminimo vietos taps jūsų susitikimų erdvėmis, užpildytomis studentiškais pašnekesiais. Žinoma, visų vietų ir objektų ranka neaprašysi, tad susitikime rugsėjo 7 dieną, 13 val. VDU Švietimo akademijos kiemelyje ir pradėkime savo kelionę po Lietuvos sostinę – Vilnių!

16:00 val. DISKUSIJA „VDU. Pasirinkęs mokytojo profesiją“ (VDU Švietimo akademijos Aktų salė, T. Ševčenkos g. 31, Vilnius)

Iš šio renginio išeisi aukštai iškelta galva, su pasididžiavimo jausmu ir širdyje garsiai šaukdamas „aš esu VDU ir būsimas mokytojas“! Diskusijoje išgirsi viską, ką turi žinoti kiekvienas šio universiteto studentas ir paklausi visko, kas Tau rūpi.

11:00 val. SUSITIKIMAS TAVO FAKULTETE (PRIĖMIMO 2 ETAPO PIRMAKURSIAMS) (T. Ševčenkos g. 31, A7 aud., Vilnius)

Susitiksi su akademijos bendruomene – dėstytojais, atstovais, kurie pristatys universitetą, fakultetą, studijų programą, papasakos apie įvadinę savaitę ir ką reikia padaryti jos metu.

Čia Tavęs lauks ir studentai-mentoriai, kurie bus pasirengę padėti ir atsakyti į klausimus, palydėti ir pagelbėti. Taip pat mentoriai padės susipažinti su kurso draugais ir fakulteto aplinka.

VDU Švietimo akademijos Vilniuje susitikimas vyks T. Ševčenkos g. 31, A7 aud.

12:00–16:00 val. DIAGNOSTINIS ANGLŲ KALBOS TESTAS JO NELAIKIUSIEMS (Nuotoliniu būdu)

Įstojai į VDU ir dar nesuspėjai nuotoliniu būdu pasitikrinti anglų kalbos žinių? Nesijaudink ir atlik šį testą rugsėjo 8 d. nuo 12:00 iki 16:00 val. nuotoliniu būdu, adresu: https://testing.vdu.lt/

Instrukciją kaip prisijungti ir laikyti testą rasite čia:

Daugiau informacijos apie diagnostinį anglų kalbos testą.

13:00–14:00 val. VDU UŽSIENIO KALBŲ INSTITUTO KONSULTACIJOS (Nuotoliniu būdu)

Ar žinai, kokios galimybės atsiveria mokant keletą užsienio kalbų? O kur gali jas pritaikyti? O kokias užsienio kalbas gali rinktis VDU, kiek kreditų užsienio kalboms skirta Tavo studijose? Žiūrėk video ir prisijunk į virtualią VDU Užsienio kalbų instituto konsultaciją, kur sužinosi atsakymus į visus Tau kylančius klausimus. Sužinosi ne tik visus atsakymus, bet ir  sustiprinsi savo motyvaciją mokytis užsienio kalbų.

Norėdamas dalyvauti VDU Užsienio kalbų instituto konsultacijoje rugsėjo 8 d. nuo 13 iki 14 val. spausk nuorodą arba skenuok QR kodą.

14:30-16:00 val. KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO TESTAS (Nuotoliniu būdu)

Nebijok! Tai – ne egzaminas, o tik Tavo žinių patikrinimas. Šis testas, privalomas visiems nuolatinių studijų pirmakursiams, leis įvertinti, ar Tau būtina studijuoti B grupės dalyką „Kompiuterinis raštingumas“. Testas vyks nuotoliniu būdu prisijungiant prie sistemos Tavo fakultetui paskirtu laiku. Testas bus aktvvus tik tvarkaraštyje nurodytu metu, taigi nepamiršk pasitikrinti laiko iš anksto.

Tvarkaraštį ir daugiau informacijos rasi čia

9:00-12:00 val. REGISTRACIJA Į STUDIJŲ DALYKUS 2 ETAPO STUDENTAMS (konsultacijos VDU Švietimo akademijoje (T. Ševčenkos g. 31, 322)

Visi VDU studentai savo studijų tvarkaraščius susidaro patys. Jei įstojai į studijas VDU per antrąjį bendrojo priėmimo etapą, tuomet savo tvarkaraštį turėsi savarankiškai susidaryti rugsėjo  9 d., kuomet vyks pirmakursiams privaloma registracija į studijų dalykus.

Registraciją į studijų dalykus sudaro keli nesudėtingi žinginiai. Žiūrėk šį video ir tuomet juos rugsėjo 9 d. turėsi atlikti pats ar su mentoriaus pagalba, iškilus klausimams galėsi atvykti pasikonsultuoti su savo fakulteto atstovais. Visa informacija apie registraciją į studijų dalykus bus paskelbta iki rugsėjo mėnesio pradžioje.

13:00 val. KARJEROS CENTRO PRISTATYMAS (Nuotoliniu būdu)

VDU Karjeros centras yra VDU Studentų reikalų departamento (SRD) dalis, kuriame gali gauti visą reikalingą informaciją ir pagalbą, susijusią su Tavo karjera.

Žiūrėk video apie VDU Karjeros centro teikiamas paslaugas, o jei nori sužinot daugiau informacijos apie įvairias galimybes, prisijunk į virtualią pristatymą rugsėjo 9 d. 13 val.

Norėdamas prisijungti į pristatymą,  atlik žemiau nurodytus veiksmus:

 • Parsisiųsk ir kompiuteryje ar telefone įdiek Adobe Connect programėlę: (Windows arba Mac)
 • Atverk programėlę, įvesk nuorodą https://ac.vdu.lt/vdu1/ ir spausk „Continue“
 • Pažymėk „Enter as a Guest“, įvesk savo vardą ir pavardę ir spausk „Enter Room“ mygtuką

Detalesnė prisijungimo instrukcija ir kita naudinga informacija apie Adobe Connect naudojimą yra ČIA

14:00 val. VDU ŠVIETIMO AKADEMIJOS MENŲ KOLEKTYVŲ PRISISTATYMAS (T. Ševčenkos g. 31, A2 aud, Vilnius)

Menų centro kolektyvai kvies į pasirodymus ir mugę, kurių metu išvysi solo latino, pramoginių bei tautinių šokių, folkloro ansamblio, mėgėjų teatro, liaudiškos kapelos ir chorų pasirodymus, galėsi sudalyvauti šokių pamokoje bei sužinosi, kaip gali prisijungti prie šių kolektyvų veiklos.

14:30–15:00 val. TARPTAUTINIŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTO PRISTATYMAS (VDU Švietimo akademija (T. Ševčenkos g. 31, A2 aud.)

VDU Tarptautinių ryšių departamentas visiems VDU studentams suteikia įvairias galimybes išvykti į 82 pasaulio šalis tarptautinių mainų studijoms ar praktikai. Nepraleisk galimybės pamatyti pasaulį, įgyti tarptautinės patirties ir Tu!

Žiūrėk video apie VDU Tarptautinių ryšių departamento siūlomas galimybes, o jei nori sužinoti daugiau, ateik į pristatymą rugsėjo 9 dieną 14 val.

15:00 val. VIRTUALI KONSULTACIJA APIE STUDENTŲ GYVENIMO SOCIALINIUS KLAUSIMUS (Nuotoliniu būdu)

Prisijunk, klausk ir sužinok apie stipendijas, mokesčių lengvatas, paskolas studijos, Lietuvos studento pažymėjimą ir dar daugiau.

Norėdamas prisijungti į konsultaciją,  atlik žemiau nurodytus veiksmus:

 • Parsisiųsk ir kompiuteryje ar telefone įdiek Adobe Connect programėlę: (Windows arba Mac)
 • Atverk programėlę, įvesk nuorodą https://ac.vdu.lt/vdu1/ ir spausk „Continue“
 • Pažymėk „Enter as a Guest“, įvesk savo vardą ir pavardę ir spausk „Enter Room“ mygtuką

Detalesnė prisijungimo instrukcija ir kita naudinga informacija apie Adobe Connect naudojimą yra ČIA

16:00 val. NEFORMALI PASKAITA „STUDENTIŠKAS GYVENIMAS. KAS LAUKIA? (VDU Švietimo akademija T. Ševčenkos g. 31, A2 aud.)

Netradicinė paskaita ir pažintis su dėstytojais, studentais. Neformaliai pabendrauti su dėstytojais ir padiskutuoti drąsiomis bei įtraukiančiomis temomis.

Sekite informaciją ivadas.vdu.lt 

Skip to content