Neigiamas įvertinimas ir akademinė skola

STUDIJŲ PASIEKIMŲ VERTINIMAS

Universitete taikoma kaupiamojo balo studijų pasiekimų vertinimo sistema, t. y. galutinis studijų dalyko įvertinimas gaunamas dalyko apraše nurodytomis proporcijomis susumavus visus tarpinių atsiskaitymų ir egzamino pažymius.

Žemiausias teigiamas pažymys yra 5 (penki).

Studentas turi teisę 1 kartą perlaikyti 1 kolokviumą, bet ne vėliau kaip per 3 savaites nuo atsiskaitymo laikymo.

Studentas, neišlaikęs egzamino (gavęs žemesnį nei 5 egzamino įvertinimą)  turi teisę 1 kartą perlaikyti egzaminą nemokamai. Egzamino įvertinimu laikomas perlaikyto egzamino pažymys. Egzamino neperlaikius, įskaitomas iki perlaikymo gautas egzamino pažymys.

Neatvykus į egzaminą ar kitą atsiskaitymą be svarbios pateisinamos priežasties arba nesąžiningai pasielgus, perlaikyti egzamino ar kito tarpinio atsiskaitymo negalima.

Studentas, gavęs neigiamą galutinį studijų dalyko įvertinimą, per artimiausią semestrą, kada dėstomas dalykas bet ne ilgiau kaip per vienerius akademinius studijų metus, turi galimybę kartoti studijų dalyką ir išsitaisyti neigiamą įvertinimą. Po kartojimo gavus neigiamą studijų dalyko galutinį įvertinimą arba per vienerius akademinius metus nekartojus dalyko, fiksuojama akademinė skola.

Neigiamas studijų dalyko įvertinimas tampa akademine skola, jei per vertinamąjį laikotarpį, ne ilgesnį kaip vieneri akademiniai metai, studentas nekartoja neigiamai įvertinto studijų dalyko arba po kartojimo gauna neigiamą galutinį studijų dalyko įvertinimą.

Studentas, gavęs 3 ar daugiau akademinių skolų, braukiamas iš studentų sąrašų. Taip pat studentas braukiamas iš studentų sąrašų, gavęs 3 ar daugiau neigiamų galutinių studijų dalykų įvertinimų vieno semestro metu.

STUDIJŲ PROGRAMOS IR (ARBA) FORMOS KEITIMAS

Studentai gali keisti studijų programą ir (arba) studijų formą po kiekvieno studijų semestro, bet

ne anksčiau kaip baigus pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą.

Studentai, norintys keisti studijų programą, raštu kreipiasi į fakulteto, kuriame nori studijuoti, dekaną, akademijos kanclerį ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki naujo semestro tame fakultete pradžios. Prašyme dėl studijų programos pakeitimo turi būti nurodyta studijuojama ir norima studijuoti programa, taip pat pateikti dokumentai, reikalingi studijų rezultatams įskaityti.

Fakulteto dekano, akademijos kanclerio sudaryta komisija priima sprendimą dėl sutikimo ar nesutikimo priimti studentą ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki naujojo studijų semestro pradžios ir informuoja studentą apie komisijos priimtą sprendimą.

Keičiant studijų programą ir (arba) studijų formą, pasirašomas susitarimas prie sutarties, kuris tampa neatskiriama pasirašytos sutarties dalimi.

Valstybės finansuojamų studijų studentai, neturintys akademinių skolų, neprarandant likusio jam skirto finansavimo, turi teisę keisti studijų programą ir (arba) studijų formą tos pačios studijų krypties studijų grupėje. Jei naujos studijų programos studijų kaina didesnė už esamos studijų programos kainą, kainų skirtumą turi padengti studentas. Keičiant studijų formą, studentui išlieka stojimo metu pasirinktos studijų formos kaina ir finansavimo trukmė.

Valstybės nefinansuojamų studijų studentai, turi teisę keisti studijų programą ir (arba) studijų formą bet kurioje studijų krypties studijų grupėje. Jei naujos studijų programos studijų kaina didesnė už esamos studijų programos kainą, studentas moka naujai pasirinktos sstudijų programos studijų kainą.

AKADEMINĖS ATOSTOGOS

Akademinės atostogos – tai laikinas studijų sustabdymas, kurių metu išlieka studento statusas ir teisė grįžus iš akademinių atostogų tęsti studijas, kuriose studijavo prieš išeidami akademinių atostogų.

Akademinės atostogos gali būti suteikiamos:

– 1 kartą per studijų laikotarpį dėl svarbių asmeninių priežasčių;

arba su galimybe pratęsti dėl

-ligos, gydytojui ar gydytojų konsultacinei komisijai rekomendavus,

-nėštumo ir gimdymo,

-vaiko priežiūros,

-karinės tarnybos su galimybe po metų pratęsti.

Akademinės atostogos suteikiamos vieneriems metams.

Akademinių atostogų metu studentas gali kartoti atskirus dalykus, iš kurių turėjo neigiamus galutinius dalyko įvertinimus, mokėdami už kartojimą pagal studijuojamų dalykų apimtį kreditais.

Studentams, gaunantiems stipendijas, stipendijos mokėjimas sustabdomas nuo kito mėnesio, kai fakulteto dekanas, akademijos kancleris išleidžia potvarkį dėl akademinių atostogų suteikimo. Grįžusieji iš akademinių atostogų gali gauti stipendiją, jei atitinka kriterijus, pagal kuriuos studentams buvo skirtos stipendijos einamajame semestre ir nemokant už tą laikotarpį, už kurį jau buvo išmokėta stipendija prieš išeinant į akademines atostogas.

Akademinės atostogos studentui yra suteikiamos ne anksčiau kaip baigus pirmą semestrą ir ne vėliau kaip likus dviem savaitėms iki sesijos pradžios.

Studentai, grįžtantys iš akademinių atostogų, iki semestro pradžios pateikia prašymą fakulteto dekanui, akademijos kancleriui grįžti iš akademinių atostogų.

Studentai, negrįžę iš akademinių atostogų, braukiami iš studentų sąrašų praėjus vienam mėnesiui po nustatytos grįžimo datos.

 

ROTACIJA

Rotacija vieną kartą per akademinius studijų metus vykdomas studentų reitingavimas pagal studijų rezultatus, priskiriant juos atitinkamam studijų pasiekimų lygmeniui: puikiam, tipiniam ir slenkstiniam.

Studijų pasiekimų lygmenys:

Puikus: kai studijų metais puikiu lygmeniu (10 ir 9) įvertinti studijų dalykai, atsižvelgiant į apimtį kreditais, sudaro ne mažiau kaip keturis penktadalius (80 proc.) visų studijų metais studijuotų studijų dalykų įvertinimų, o kiti įvertinimai yra ne žemesnio kaip tipinio (8 ir 7) lygmens

Tipinis: kai studijų metais studijuoti studijų dalykai įvertinti puikiu (10 ir 9) ir tipiniu (8 ir 7) lygmeniu, atsižvelgiant į jų apimtį kreditais, sudaro ne mažiau kaip tris ketvirtadalius (75 proc.) visų studijų metais studijuotų studijų dalykų įvertinimų ir jų apimties kreditais.

Slenkstinis: kai studentas yra atsiskaitęs už visus dalykus, bet jo studijų pasiekimai nesiekia tipinio lygmens.

Rotacija vykdoma pasibaigus vertinamajam laikotarpiui kiekviename bakalauro ir vientisųjų studijų kurse, išskyrus baigiamąjį kursą.

Valstybės finansuojamų studijų studentas, pasibaigus studijų metams išlaiko valstybės finansavimą studijoms, jeigu jo studijų pasiekimai atitinka gerai besimokančio studento statusą.

Gerai besimokančiu laikomas studentas, kuris

-neturi akademinių skolų,

– yra įvykdęs visus studijų programai vertinamuoju laikotarpiu keliamus reikalavimus

– yra pasiekęs puikų arba tipinį pasiekimų lygmenį.

 

Valstybės finansuojamų studijų studentas, kuris turi akademinių skolų arba kurio studijų pasiekimai atitinka slenkstinį lygmenį, netenka valstybės finansavimo studijoms. Valstybės finansavimas studentui, kurio pasiekimai atitinka slenkstinį lygmenį, bet neturi akademinių skolų išlieka tada, kai jo studijuojamoje studijų programoje, studijų formoje ir studijų kurse nėra valstybės nefinansuojamose studijų vietose studijuojančių studentų, atitinkančių gero mokymosi kriterijus.

Valstybės finansavimo netekęs studentas už studijas turi mokėti jo studijų sutartyje nurodytą studijų kainą, o atsilaisvinusią valstybės finansuojamą studijų vietą užima geriausiai toje pačioje studijų programoje, tame pačiame kurse ir pagal tokią pačią studijų formą valstybės nefinansuojamoje vietoje studijuojantis studentas, atitinkantis gero mokymosi kriterijus.

Rotacija yra vykdoma po egzaminų perlaikymų, tačiau ne vėliau kaip iki kiekvienų metų rugsėjo 30 d.

Skip to content